ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ ΔΥΟ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ

Την 13άδα των παίδων που θα λάβει μέρος στους Βαλκανικούς Αγώνες του Μπουργκάς ανακοίνωσε πριν λίγο ο ομοσπονδιακός τεχνικός Νίκος Βενετόπουλος

Στην αποστολή των Παίδων μετέχουν οι: Μανώλης Ανδρεάδης (ΝΟ Βουλιαγμένης – 2002), Άδωνις Βλάσσης (ΝΟ Βουλιαγμένης – 2002), Μιχάλης Τσαταλιός (ΝΟ Βουλιαγμένης – 2002), Κώστας Μόκκας (ΝΟ Χίου – 2002), Μιχάλης Νιαρχάκος (Πανιώνιος – 2002), Αριστείδης Χαλυβόπουλος (Ολυμπιακός – 2002), Δημόκριτος Ζουρίδης (Πανιώνιος – 2002), Φίλιππος Μαλανδράκης (Παλαιό Φάληρο – 2002), Δημήτρης Σγουρίδης (ΠΑΟΚ – 2002), Γιάννης Κεχαλάρης (ΠΑΟΚ – 2002), Γιώργος Κατσαγούνος (Παλαιό Φάληρο – 2002), Δημήτρης Γκανάτσιος (Νίκη Βόλου – 2002), Γιάννης Στάθης (ΠΑΟΚ – 2002).

Μαζί τους ο ομοσπονδιακός τεχνικός Νίκος Βενετόπουλος και ο συνεργάτης του Παναγιώτης Χρονόπουλος.

ΟΙ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΩΝΤΑΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ

Οι αγώνες των χιαστί για την πρόκριση στον τελικό του τουρνουά είχαν μεγάλο ενδιαφέρον . Τα αποτελέσματα είναι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 9 - 5 και ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 3 - 4 . Για τον τελικό που θα πραγματοποιηθεί στις 20.00 προκρίθηκαν ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ και ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ενώ στο μικρό τελικό θα παίξουν  ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ - ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ . Για τις 5η και 6η θέσεις θα γίνει ο αγώνας στις 18.00  ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ .

5ος ο Πανιώνιος στην Πάτρα!

Την 5η θέση στο 2ο Εαρινό φεστιβάλ υδατοσφαίρισης της ΝΕ Πατρών κατέλαβε η ομάδα Παίδων του Πανιωνίου, με τα παιδιά του Δημήτρη Δημακόπουλου να τεστάρουν τις δυνάμεις τους, κόντρα στις κορυφαίες ομάδες της Ελλάδας.

Στο παιχνίδι για την πέμπτη θέση ο «Ιστορικός» επικράτησε 12-8 του Π.Φαλήρου.

Κατάταξη και αποτελέσματα:

 

Θέσεις 7-8

Παρτιζάν – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-8

Θέσεις 5-6

Πανιώνιος – Παλαιό Φάληρο 12-8

Θέσεις 3-4

Παναθηναϊκός – ΝΕ Πατρών 15-5

Θέσεις 1-2

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 3-10

Τελική Κατάταξη

  1. ΠΑΟΚ
  2. Ολυμπιακός
  3. Παναθηναϊκός
  4. ΝΕ Πατρών
  5. Πανιώνιος
  6. Παλαιό Φάληρο
  7. ΑΝΟ Γλυφάδας
  8. Παρτιζάν Βελιγραδίου

Οι κληρώσεις των ομάδων μας σε Παίδες και Μίνι Παίδες!

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα οι κληρώσεις των Πρωταθλημάτων Παίδων και Μίνι Παίδων, όπου φυσικά συμμετέχουν οι ομάδες του Πανιωνίου.

Στους Παίδες έγινε η κλήρωση για της τρίτης φάσης, με τον Πανιώνιο του Δημήτρη Δημακόπουλου να κληρώνεται στον 3ο Όμιλο Αττικής, ο οποίος αποτελείται από τις εξής ομάδες: 

Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιάδα Πετρούπολης.

Από τους ομίλους την πρόκρισή τους στην τελική φάση κερδίζουν οι δύο πρώτες ομάδες.

Όμιλοι:

1ος Όμιλος Αττικής: Νηρέας Χαλανδρίου, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα.

2ος Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, Ηλυσιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας.

3ος Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιάδα Πετρούπολης.

Όμιλος Θεσσαλίας: Δελφίνια Πτολεμαΐδας, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου και ΝΟ Λάρισας.

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Πανσερραικός, ΟΦΘ, ΑΠΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης.

Όσον αφορά την ομάδα Μίνι Παίδων του Βασίλη Κεφαλά, στη Β' Φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος θα αντιμετωπίσει για τον 1ο Όμιλο Αττικής τις εξής ομάδες: Παναθηναϊκό, Άλμα, Ηλυσιακό, ΑΝΟ Γλυφάδας

Οι 42 ομάδες χωρίστηκαν σε 10 ομίλους και 23 από αυτές θα προκριθούν στην Γ΄Φάση.

Από τους δύο πρώτους ομίλους της Αττικής και από τον όμιλο της Θεσσαλίας θα πάρουν την πρόκριση οι τρεις πρώτες ομάδες, ενώ από τους υπόλοιπους το «εισιτήριο» για την ημιτελική φάση θα πάρουν οι δύο πρώτοι. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν από 19-21 Μαΐου.

Όμιλοι

1ος όμιλος Αττικής: Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Αλμα, Ηλυσιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας

2ος όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, Νηρέας Γέρακα, Τρίτων Αμαρουσίου, ΓΣ Περιστερίου

3ος όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Ιωνικός, ΓΣ Ηλιούπολης

4ος όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός, Παλαιό Φάληρο, ΑΕ Κερατσινίου

Ομιλος Κρήτης: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς

Ομιλος Θεσσαλίας: Νο Λάρισας, Νε Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

Ομιλος Πελοποννήσου: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου

1ος όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραικός, Αρης

2ος όμιλος Θεσσαλονίκης: Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ηρακλής, ΕΑΤΕΚ

Ομιλος Πτολεμαίδας: Δελφίνια Πτολεμαίδας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων, ΟΦΘ

Πρώτος και αήττητος ο «Ιστορικός» στους Παίδες!

Εξαιρετικές εμφανίσεις, μεγάλα σκορ και μόνο νίκες πέτυχε η ομάδα Παίδων του Πανιωνίου, η οποία προκρίθηκε στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Δημήτρη Δημακόπουλου θα βρίσκεται επάξια στις 25 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας, αφού κέρδισε τόσο τον Παναθηναϊκό, όσο και τον Νηρέα Γέρακα και τον Ιωνικό. Πλέον, οι «κυανέρυθροι» αρχίζουν να προετοιμάζονται για την τελική φάση, ενώ μέσα στο Πάσχα θα συμμετέχουν στο διεθνές Εαρινό φεστιβάλ της ΝΕ Πατρών, με τη συμμετοχή ομάδων από το εξωτερικό.

Αναλυτικά οι 25 που περνούν είναι οι: Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Ηλυσιακός (από τον Α' Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Περιστερίου, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β' Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Γ' Όμιλο Αττικής), Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα (από τον Δ' Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον όμιλο Κοζάνης), Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Θεσσαλίας), Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Παναθηναϊκός 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

..........................

4. Ιωνικός 0

Σ.Σ.: Ο Τρίτων Αμαρουσίου δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.