Ασταμάτητοι οι Πάνθηρες

omada andrvn 2021 22

Μια ακόμη τεράστια νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι παίκτες της Ανδρική μας ομάδας σήμερα. Επικράτησαν στο κολυμβητήριο του Περιστερίου με 8-7 της ομάδας του Περιστερίου και απομακρύνθηκαν ακόμα περισσότερο από τους αντιπάλους τους μεγαλώνοντας τη διαφορά στη βαθμολογία του Β' ομίλου στους 6 βαθμούς, παραμένοντας στη δεύτερη θέση.

Οι παίκτες του Κώστα Δήμου συνεπείς στις εξαιρετικές εμφανίσεις συνέχισαν απτόητοι την εκπληκτική φετινή τους πορεία. Με όπλο και σήμερα την εξαιρετική άμυνα κατάφεραν να προηγηθούν με 4-0, ενώ η πρώτη περίοδος έκλεισε με σκορ 4-1.  Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι κυανέρυθροι ήταν μπροστά στο σκορ με 6-2. Στο δεύτερο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να εξισορροπήσουν το παιχνίδι και στη τελευταία περίοδο πέρασαν στην αντεπίθεση, όμως οι παίκτες μας κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να πάρουν την 8η τους νίκη για φέτος.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ο Παπάκος  με 3 τέρματα, ενώ 2 τέρματα σημείωσε ο Δήμου.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 7-8

Οκτάλεπτα: 1-4, 1-2, 1-1, 4-1.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Φάρκας 1, Φάρμερ, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης, Μπιτσάκος Χρ., Καρούντζος 2, Αγκόρτσας 2, Παπασηφάκης 1, Μαστρογιαννάκος, Λαδάς, Σαλτερής, Μυρίλης, Μπιτσάκος Ανδ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης 1, Μπουζαλάς 1, Ζουρίδης, Μπραΐμης, Νταλάπας, Καλαϊτζής, Μουρατίδης, Παπάκος 3, Μοσκόφ, Δήμου Τάκης 2, Καπετανάκης 1, Καζάκος, Κουκουνάς, Μαυράκης.

Διαιτητές: Μοίραλης, Μπουδραμής

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

LOGO POOL SPORT TRANS 300 diaplo logo black 300 moustardomelo logo trans 300 Thalassa trans 300