Πανιώνιος - Απόλλων Σμύρνης 11-13

DSC 5648

Στο αποψινό παιχνίδι για τη 4η αγωνιστική της Β΄Φάσης της Α1 Ανδρών οι φίλαθλοι της ομάδας μας γέμισαν το κολυμβητήριο δεν κατάφεραν όμως να γιορτάσουν ακόμα μια νίκη της ομάδας μας. Οι παίκτες γνώρισαν την ήττα από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 11-13.

Ο αγώνας είχε εναλλαγές στο σκορ, οι φιλοξενούμενοι στη πρώτη περίοδο κατάφεραν να ξεκλειδώσουν την άμυνα μας,  να προηγηθούν με 1-4, στη συνέχεια οι παίκτες βελτίωσαν την άμυνα τους μείωσαν 2-4 στο τέλος του 1ου οκταλέπτου και 5-6 στο ημίχρονο.  Στη τρίτη περίοδο οι παίκτες του Κώστα Δήμου πέρασαν μπροστά στο σκορ με 8-7 και με 9-7 στις αρχές του τελευταίου οκταλέπτου. Οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση ανέτρεψαν τη διαφορά των 2 τερμάτων και πήραν τελικά τη νίκη με 11-13.
Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Γούνας που σημείωσε 4 τέρματα για τον Απόλλωνα. Από 2 τέρματα σημείωσαν για την ομάδα μας Κοπελιάδης, Καλαϊτζής, Moskov και Δήμου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 11-13

Οκτάλεπτα: 2-4, 3-2, 3-1, 3-6.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης 2, Μπουζαλάς, Ζουρίδης, Μπραΐμης 1, Νταλάπας, Καλαϊτζής 2, Μουρατίδης 1, Παπάκος, Μοσκόφ 2, Δήμου Τάκης 2, Καπετανάκης 1, Καζάκος, Κουκούνας, Μαυράκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 3, Γαρδίκας, Μόκκας, Γωνιωτάκης, Κίτσος, Τουρκομένης, Χονδροκούκης 1, Βίσκοβιτς 2, Γούνας 4, Τσολακούδης, Σολανάκης 3, Καβουσανός, Κότσκαρ, Τσαβαλιάρης.

Διαιτητές: Σταυρίδης, Κουρτίδης

Αλυτάχης: Γιώργος Χριστοφοράτος