Βουλιαγμένη - Πανιώνιος 14-9 Α1 Ανδρών

panion andr 1
Την ήττα γνώρισε η ανδρική μας ομάδα από την Βουλιαγμένη στο κολυμβητήριο του Λαιμού για την 5η αγωνιστική της Β' Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και με όπλο τη πολύ καλή άμυνα προηγήθηκαν με 3-1 στο τέλος της 1η περιόδου και 6-1 στο ημίχρονο. Στη 3η περίοδο οι παίκτες του Κώστα Δήμου κατάφεραν να ξεκλειδώσουν την άμυνα των αντιπάλων και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στα 3 τέρματα 8-5. Όμως στο τελευταίο οκτάλεπτο η Βουλιαγμένη αύξησε και πάλι τη διαφορά διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 16-9.
Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ο Τάκης Δήμου με 3 τέρματα.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 14-9

Οκτάλεπτα: 3-1, 3-0, 2-5, 6-3.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Χρβόγε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης, Αλαφραγκής, Γκιουβέτσης 2, Τρούλος, Πάπαριτς 1, Λόζινα, Καλογερόπουλος 6, Χαλυβόπουλος Αρ., Καπότσης 2, Κουρούβανης Ν. 1, Σκουμπάκης 1, Ανδρεάδης, Καστρινάκης 1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστα Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης 1, Μπουζαλάς, Ζουρίδης, Μπραΐμης 1, Νταλάπας 1, Καλαϊζτής, Μουρατίδης, Παπάκος, Μποσκόφ 2, Δήμου Τάκης 3, Καπετανάκης 1, Καζάκος, Κουκουνάς, Μαυράκης.

Διαιτητές: Σταυρίδης, Σπανούδης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

LOGO POOL SPORT TRANS 300 diaplo logo black 300 moustardomelo logo trans 300 Thalassa trans 300