Τη Πέμπτη θα κριθεί το χάλκινο

9b6c4032 74a9 4bca 9061 9287781a000a 2accf

Δεν κατάφερε να πάρει τη δεύτερη νίκη που χαρίζει το χάλκινο μετάλλιο η ανδρική μας ομάδα. Γνώρισε τη ήττα απόψε στο δεύτερο παιχνίδι των Playoffs της Α1 Ανδρών για τις θέσεις 3-4, από τον Απόλλωνα με 16-15. Οι Απολλωνιστές ισοφάρισαν τις νίκες σε 1-1 και τώρα θα κριθεί η τρίτη θέση την Πέμπτη 26 Μαΐου στις 20:30 στο κλειστό κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης.

Στο αποψινό παιχνίδι όπως και στο πρώτο παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη, οι παίκτες του Απόλλωνα μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους παίκτες μας και να προηγηθούν με 4-1 στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου και 10-4 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας έδειξε ένα άλλο πρόσωπο, θωρακίζοντας την άμυνα μας και ξεκλειδώνοντας την άμυνα των αντιπάλων, οι παίκτες του Κώστα Δήμου λίγα λεπτά πριν το τέλος κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 14-14. Στη συνέχεια ο Απόλλωνας κατάφερε να σημειώσει δυο συνεχόμενα τέρματα, κάνοντας στο σκορ 16-14. Ο Nikola Moskov με το δεύτερο του τέρμα στο αποψινό παιχνίδι μείωσε σε 16-15 που ήταν και το τελικό σκορ.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ο Τάκης Δήμου που σημείωσε 5 τέρματα.