Πρωτιά των Εφήβων στη Γλυφάδα

panionios
Η εφηβική μας ομάδα κατέκτησε τη πρώτη θέση στο πολύ καλά διοργανωμένο Τουρνουά Εφήβων ΑΝΟΓ Κ17. Οι παίκτες μας παρά την ήττα από τη διοργανώτρια ομάδα της Γλυφάδας στη τρίτη αγωνιστική, κατάφεραν να πάρουν τη πρώτη θέση πετυχαίνοντας δυο νίκες στα σημερινά παιχνίδια. Το πρωί νίκησαν την Ηλιούπολη 9-8 και το μεσημέρι το Νηρέα Γέρακα 11-2. Τη δεύτερη θέση πήρε η Γλυφάδα καθώς μετά την ισοβαθμία της με την ομάδα της Ηλιούπολης, έπαιξε ρόλο στη τελική κατατάξη η νίκη της οικοδέσποινας επί της ομάδας μας.


Αξίζουν συγχαρητήρια στην ομάδα της Γλυφάδας για την άψογη διοργάνωση που και με τη βοήθεια του καιρού οι θεατές ευχαριστήθηκαν. Από αγωνιστικής πλευράς οι αθλητές πήραν πολλές εμπειρίες από  τους αγώνες, καθώς οι ομάδες εμφανίστηκαν σχεδόν ισοδύναμες με λεπτομέρειες να κρίνουν τα μεταξύ τους παιχνίδια, εκτός από την ομάδα του Γέρακα που και αυτή όμως έδειξε σημάδια βελτίωσης από παιχνίδι σε παιχνίδι.

APONOMH

Τελική κατάταξη:

1. Πανιώνιος
2. ΑΝΟ Γλυφάδας
3. Ηλιούπολη
4. Παναθηναϊκός
5. Νηρέας Γέρακα

APONOMH panionios
APONOMH anogAPONOMH ilioupoli

Τα αποτελέσματα:
 

Παρασκευή 13 Νοεμβρίου 2015
Νηρέας Γέρακα - Ηλιούπολη 12-20 (3-8, 1-4, 3-3, 5-5) 
ΑΝΟ Γλυφάδας - Παναθηναϊκός 9-12 (3-3, 1-2, 3-3, 2-4) 

Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015
Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 5-7 (1-4, 0-0, 1-3, 3-0) 
Ηλιούπολη - ΑΝΟ Γλυφάδας 11-11 (2-2, 3-3, 3-3, 3-3)

Παναθηναϊκός - Νηρέας Γέρακα 9-5 (4-1, 1-2, 2-1, 2-1)
ΑΝΟ Γλυφάδας - Πανιώνιος 14-8 (3-3, 6-2, 2-3, 3-0)

Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015

Πανιώνιος - Ηλιούπολη 9-8 (2-1, 3-3, 3-1, 1-3)
Νηρέας Γέρακα - ΑΝΟ Γλυφάδας 8-11 (0-1, 0-7, 4-2, 4-1)

Παναθηναϊκός - Ηλιούπολη 8-9 (2-1, 0-3, 2-3, 4-2)
Πανιώνιος - Νηρέας Γέρακα 11-2 (2-0, 3-1, 3-1, 3-0)

panionios
Η νικήτρια ομάδα του Πανιωνίου: Μιχαήλ Αβαγιανός, Βασίλης Ανυφαντής, Τάσος Γαβαλάς, Γιώργος Γαρδέρης, Ιάσονας Δάρρας, Νίκος Δημακόπουλος, Σταύρος Ζκέρης, Δημόκριτος Ζουρίδης, Ανδρέας Μαργαρίτης, Γιώργος Μαργουνάκης, Δημήτρης Μουστάκης, Νίκος Μπαλαxούτης, Κώστας Μπαρμπουζάνης, Μιχαήλ Νιαρχάκος, Δημήτηρης Παπαδόπουλος, Ανδρέας Πελώνης, Γιωργής Σανιδάς, Χρήστος Στάθας, Ανδρέας Τσελίκας, Ανδρέας Φράγκος, Κωνσταντίνος Χασάκης.


anog
Η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας που πήρε τη δεύτερη θέση: Ανδρέας Βεζάκης, Ανδρέας Βατίστας, Φαίδων Νεγκίζ, Νίκος Πατέρας, Νίκολα Ίλιτς, Αρχάγγελος Τσελέντης, Μάνος Σύρμας, Θεόδωρος Χρονόπουλος, Μάρκος Μιλοβάνοβιτς, Μιχάλης Παπαδόπουλος, Γ. Ταράσης, Σπύρος Δαφνής, Παναγιώτης Καρύδης, Νίκος Παπανικολάου, Πρωτέας Μιμίδης, Γιώργος Ζυγούρας και Κωνσταντίνος Κυριάκος.

hlioupoli
Η ομάδα της Ηλιούπολης που πήρε τη τρίτη θέση: Βασίλης Τόλιας, Παύλος Δείνικολόπουλος, Ακρίμ Αμπάπ, Εμμανουήλ Στυλιανάκης, Ιάσων Στάθης - Μπούνος, Ιάσων Μουμούρης, Μιχάλης Παπαδάτος, Γιώργος Πριόβολος, Λουκάς Χάλαρης, Σπύρος Ζαφειρόπουλος, Θανάσης Μετζάλης, Νίκος Τσώλας, Λάμπρος Τσίρος, Εμμανουήλ Γιακουμάκης και Αναστάσιος Νόβας.


pao
Η ομάδα του Παναθηναϊκού που πήρε τη τέταρτη θέση:  Κουτούφας, Οικονομίδης, Λαζάρου, Μαρινάκης, Φλωρόπουλος, Γκότσης, Μπερτόλης, Αγγελέτος, Πιτσιλαδής, Κόχυλας, Κουφόπουλος, Χωριανόπουλος, Τσιρίκος, Γεωργόπουλος και Βασιλακόπουλος.


nireas geraka

Η ομάδα του Νηρέα Γέρακα που πήρε τη πέμπτη θέση: Φίλιππος Τσάγκουρας, Α. Γαϊτάνης, Αλεξ. Αργυρόπουλος, Δ. Παπαχριστόπουλος, Αντώνης Γιαννάτσης, Θανάσης Φουτρής, Γ. Παπαχριστόπουλος, Κωνσταντίνος Πουκάκης, Θανάσης Τσάγκουρος, Ανδρέας Λογοθέτης, Μιχάλης Κωστάκης, Γιάννης Καρυτυδης και Δημήτηρης Γκιώνης.


Δείτε φωτογραφίες από το τουρνουά εδώ: https://flic.kr/s/aHsko7Sbzr

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΦΗΒΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ